ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Čas na zpravodajských webech se v březnu téměř ztrojnásobil

02.04.2020, mediaguru.cz

Čas strávený na tuzemských zpravodajských webech se v letošním březnu ve srovnání s letošním únorem téměř ztrojnásobil. Vyplývá to z březnových dat výzkumu návštěvnosti českého internetu NetMonitor. Zpravodajskými weby jsou myšleny ty weby, které jsou v rámci výzkumu NetMonitor řazeny do kategorie zpravodajství.

Také počet návštěv byl v březnu výrazně vyšší než v únoru. Celková návštěvnost (počet návštěv) se v březnu více než zdvojnásobila a celkově dosáhla 704 milionů. Rovněž počet zobrazených stránek (page views) byl v březnu více než dvojnásobný a vyšplhal se na 1,6 mld. Souhrnný počet reálných uživatelů na zpravodajských webech se neuvádí (jeden uživatel může navštěvovat více webů).

Trojici nejnavštěvovanějších zpravodajských webů tvořily v březnu Novinky.cz, Seznam Zprávy a Aktuálně.cz. Nejnavštěvovanější tuzemské zpravodajské weby (TOP 5) zvýšily v průměru počet reálných uživatelů o třetinu.

Z první desítky nejnavštěvovanějších webů zaznamenal v březnu největší nárůst zpravodajský web České televize (ČT24), který počet RU zdvojnásobil, a také web iRozhlas.cz, který patří Českému rozhlasu. Mimo TOP 10 se nejvíce dařilo webu Info.cz.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena