ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Výdaje do reklamy opět porostou, hlavně do TV a internetu

07.12.2010, mam.cz

Celosvětové výdaje do reklamy letos i v příštích třech letech po předchozím poklesu opět porostou a podobný trend lze očekávat také v České republice. Vyplývá to z údajů agentury ZenithOptimedia, podle které posílí reklamní investice zejména do televize, kinoreklamy a venkovní reklamy, naopak pokles reklamních výdajů lze očekávat u tištěných médií.

Ředitel ZenithOptimedia Prague Petr Majerik dnes ČTK sdělil, že zatímco loni celosvětové reklamní výdaje meziročně klesly o 10,6 procenta, tak letos ZenithOptimedia očekává jejich zvýšení o 4,9 procenta, příští rok o 4,6 procenta, v roce 2012 o 5,2 procenta a stejný nárůst by měly vykázat také v roce 2013.

"Reklamní investice ve střední a východní Evropě porostou v roce 2011 o 7,9 procenta. V ČR bude nárůst pozvolnější. Pro rok 2011 u nás očekáváme navýšení o tři až čtyři procenta," uvedl Majerik.

Pokles výdajů do tiskových médií bude podle něj pokračovat. Naopak nové technologie umožní navýšení investic zejména do televize, ale částečně také do kinoreklamy a venkovní reklamy. "Dynamika výdajů do internetu bude trojnásobná oproti celkovému růstu mediálního trhu," stojí v analýze společnosti ZenithOptimedia.

Podíl deníků na celosvětových investicích by měl do roku 2013 klesnout z 23 procent v roce 2009 na 18 procent. Naopak podíl televizí se má zvýšit z loňských 39,1 procenta na 41,8 procenta v roce 2013 a internetu z 12,8 procenta na 17,9 procenta.

"Rostoucí velikost televizních obrazovek, kvalitnější zobrazení a narůstající počet tematických i digitálních stanic způsobuje nárůst sledovanosti," zdůvodnila společnost ZenithOptimedia vyšší podíl televize na reklamních výdajích.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena