ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Tři miliony Čechů používají mobil k prohlížení internetu

23.10.2015, ihned.cz

Podle zářijových výsledků agentury NetMonitor používají více než 3 miliony uživatelů mobilní telefon k návštěvě webových stránek. Mezi nejnavštěvovanější stránky patří komunikační služby a bulvární magazíny.

Mezi nejnavštěvovanější kategorie patří hlavně portály (1,6 milionu návštěvníků), komunikační služby (936 tisíc RU) a bulvární magazíny (921 tisíc).

V září se výrazně zvýšil počet reálných uživatelů, navštěvovali multimediální obsah z mobilních telefonů – je jich více než 740 tisíc. Denně sleduje tento obsah průměrně 58 tisíc uživatelů po dobu téměř 12 minut. Vyšší hodnoty byly také zaznamenány u počtu zahájených přehrání.

Co se týče návštěvnosti z klasických počítačů, rostly v září všechny ukazatele. Počet návštěvníků webových stránek vzrostl o téměř 240 tisíc. Nejnavštěvovanějšími kategoriemi webových stránek, byly domovské stránky portálů (5,9 milionu RU), zpravodajské weby (4,5 milionu) a bulvární magazíny (3,9 milionu). Počet návštěv přesáhl v září 891 milionů a průměrná délka návštěvy dosáhla 8,5 minuty. Oproti návštěvnosti z mobilních telefonů navštěvuje multimediální obsah z PC více uživatelů ve všední dny než o víkendech.

Tablet používá k návštěvě stránek zapojených do výzkumu již téměř 1,2 milionu uživatelů, tedy o 15 procent více než v srpnu. Denní návštěvnost z tabletů se přitom pohybuje kolem půl milionu reálných uživatelů a počet lidí navštěvujících webové stránky ve všední dny a o víkendech je ve srovnání s jinými zařízeními téměř stejný. Mezi kategorie s nejvyšší návštěvností patří v případě tabletů rovněž domovské stránky portálů (745 tisíc RU), bulvární magazíny (470 tisíc) a zpravodajství (416 tisíc RU).

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena