ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Návštěvnost internetu v dubnu přes 6 milionů

28.05.2012, mediaguru.cz

V dubnu navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor celkem přes 8 milionů reálných uživatelů, z toho 6,1 milionu uživatelů z ČR. Návštěvníci těchto webů provedli ve čtvrtém měsíci 7,5 miliardy zobrazení stránek a strávili na nich v průměru 20 hodin a 51 minut.

V dubnu 2012 byl, v porovnání s březnem, zaznamenán mírný pokles hlavních ukazatelů návštěvnosti, který lze ovšem přičítat menšímu počtu dnů v měsíci. Počet reálných uživatelů se v dubnu meziměsíčně snížil o přibližně půl procenta a průměrně strávený čas téměř o 6 procent. Nižší než v březnu byl také počet zobrazení stránek provedených na webech zapojených do výzkumu uživateli z ČR. V porovnání s dubnem 2011 vzrostl počet reálných uživatelů o více než 242 tisíc, ukazují data NetMonitoru, které pro SPIR dodávají společnosti Gemius a Mediaresearch.

V dubnu klesla návštěvnost většiny kategorií webových stránek zapojených do výzkumu NetMonitor. Největší pokles počtu reálných uživatelů zaznamenaly weby z kategorií „Zábava a hry“ (-8,16%), „Cestování“ (-7,06%), „Ekonomika, finance, právo“ (-4,5%). Naopak větší zájem projevili uživatelé internetu o weby z kategorií „Sport“ (nárůst počtu reálných uživatelů o 5,97%), „IT servery, mobilní a digitální technologie“ (1,98%), a „Zájmové servery, hobby“ (1,74%), jejichž návštěvnost, jako jediných kategorií, vzrostla.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena