ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Internet v závěru roku pohltil 6 milionů českých uživatelů

02.02.2012, mam.cz

Počet zobrazených stránek meziročně roste, délka průměrně stráveného času na internetu (ATS) mírně klesá.

Počet českých uživatelů internetu se podle výsledků NetMonitoru v druhé polovině roku 2011 vyšplhal na šest milionů a zatím se drží. Průměrně zobrazený počet stránek je o více než 400 milionů vyšší než v roce 2010. 94 % uživatelů bývá online alespoň jednou týdně, nejčastěji využívají vysokorychlostní bezdrátové připojení.

Internet v roce 2011 zaznamenal o něco stabilnější vývoj než v roce předchozím. Zatímco v červenci 2010 se počet reálných uživatelů (RU) internetu znatelně propadl, v létě 2011 se obvyklé sezónní vlivy tolik neprojevily. V říjnu se pak počet RU vyhoupl nad 6,135 milionů a do konce roku v šestimilionových číslech vytrval.

Z hlediska vývoje počtu zobrazených stránek (PV) můžeme mluvit o shodném trendu obou let, v druhé půli roku se však meziroční rozdíly mírně zvětšily. Průměrně se oproti roku 2010 zvýšil měsíční počet zobrazených stránek o více než 5,5 %.

Přestože počet zobrazených stránek meziročně vzrostl, vývoj počtu průměrně stráveného času na internetu (ATS) se v loňském roce od roku 2010 zásadně nelišil. V průměru došlo k mírnému poklesu měsíčně stráveného času na internetu o devět minut. Stagnaci ATS lze vysvětlit tím, že přestože aktivita uživatelů na internetu vesměs roste, uživatelé tráví nezanedbatelný čas na webech, které v tuto chvíli nejsou měřeny NetMonitorem (např. facebook.com nebo youtube.com).

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena