ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Návštěvnost webů v září stoupla

26.10.2011, mam.cz

Návštěvnost tuzemských internetových serverů se v září proti srpnu zvýšila o jedno procento na 8,14 milionu lidí. Počet návštěvníků z Česka vzrostl podobným tempem na 5,9 milionu. Vyplývá to z údajů měření návštěvnosti NetMonitor společnosti Mediaresearch.

Uživatelé v září na českých serverech strávili v průměru 20 hodin a šest minut, což je o 17 minut méně než v srpnu. Počet zhlédnutých stránek klesl o dvě procenta na 7,33 miliardy.

Nejnavštěvovanější Seznam měl 5,5 milionu uživatelů, což je zhruba stejně jako předchozí měsíc. Druhé zpravodajské Novinky zvýšily počet návštěvníků o dvě procenta na 3,95 milionu uživatelů a třetí skončil iDnes s 3,83 milionu. Seznam byl s 2,5 milionu návštěvníků první i v denní návštěvnosti, za ním skončily Novinky s 1,1 milionu návštěvníků a na třetím místě byl iDnes se 715.000 uživatelů.

Největším provozovatelem internetových serverů byla v září společnost Seznam s 6,03 milionu návštěvníků. Následují Mafra s 3,9 milionu a ImpressionMedia s 3,25 milionu uživatelů. Celkem mělo v devátém měsíci k internetu přístup 6,04 milionu Čechů.

Sdružení pro internetovou reklamu v říjnu oznámilo, že měření návštěvnosti pro něj bude v dalších třech letech zajišťovat nadále Mediaresearch a Gemius. Naopak ukončilo spolupráci s vítězem tendru comScore, který nesplnil podmínky.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena