ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Daneš: Videoreklama i přes covid na českém trhu rostla

10.02.2021, mediaguru.cz

Investice do videoreklamy na webech společnosti Seznam.cz loni rostly o téměř třetinu, narůst je predikován i pro letošní rok, říká Petr Daneš.

Prostor pro videoreklamu na webech internetové společnosti Seznam.cz se loni díky zvýšené návštěvnosti způsobené vyhledáváním informací o pandemii covid-19 zvýšil o třetinu. Spolu s tím rostly také investice do videoreklamy české internetové jedničky o necelou třetinu (27 %). Vyplývá to z odpovědí Petra Daneše, manažera videoreklamy Seznam.cz.

Přestože pandemie měla vliv na poklesy reklamních investic v některých mediatypech, internetová reklama a videoreklama negativně poznamenána nebyla.

Téměř polovina investic inzerentů reklamní sítě Sklik byla směřována do nákupu formátu Outstream. Samotná videoreklama v Skliku měla loni růst víc než dvojnásobně. Klienti loni také využívali nový formát Seznam True View, který umožňuje nákup videoreklamy na 100 % zhlédnutí. Možnosti instream videoreklamy se loni rozšířily i o externí síť partnerů a hlavní stránku Seznam.cz v rámci proudu článků. „Z home page se díky zásahu a velikosti videoprostoru stala zásadní videoslužba," říká Petr Daneš.

V nabídce pro letošní rok se objevují formáty Outstream floating, umožňující zásah napříč obsahovými weby Seznamu, a Seznam Brand Video. Ten je kombinací prvně jmenovaného a nepřeskočitelného videospotu.

V letošním roce se chce Seznam.cz soustředit na rozšiřování externí sítě a tvůrcům videí chce dál pomáhat s monetizací videoobsahu, usiluje také o rozšiřování partnerů na videoportálu Televizeseznam.cz. Z formátů má zájem letos rozvíjet video branded content a hodlá také spustit formát nativního videa.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena