ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Seznam.cz rozšiřuje inzertní možnosti pro e-shopy

15.09.2015, ihned.cz

České e-shopy dostanou novou možnost, jak propagovat své zboží v největším českém vyhledávači. Kromě služeb Sklik a Zboží zavede Seznam.cz produktové inzeráty.

Největší český vyhledávač Seznam.cz chce zrychlit cestu uživatelů k nákupům. Přímo ve výsledcích vyhledávání jim zobrazí související produktové inzeráty, ze kterých se jedním kliknutím dostanou do konkrétního e-shopu. “V e-commerce se loni v Česku protočilo odhadem kolem osmdesáti miliard korun. Rozhodli jsme se proto rozšířit možnosti inzerce pro e-shopy,” řekl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel Pavel Zima.

“Lidi nakupují podle tří scénářů: nechávají se inspirovat, vybírají podle představy, nebo přesně vědí, co hledají a zajímají se, kde to koupit. Právě pro tu třetí variantu přicházíme s možností produktových inzerátů přímo na stránkách hledání,” dodal Zima.

Pokud bude uživatel hledat třeba jízdní kolo, vpravo uvidí nabídky různých internetových obchodů. “Pozice jsou seřazené podle klasické aukce, prakticky identické jako v Skliku. Aby to e-shop mohl používat, musí mít aktivní feed na Zboží. Spáruje si pozice ve Zboží a v Skliku a dál ovládá inzeráty,” vysvětlil Zima princip fungování.

Služba je v provozu ode dneška v beta verzi. Seznam.cz se v této fázi domluvil na spolupráci se 38 vybranými e-shopy. Do testování se zapojily třeba obchody Alza.cz, Mall.cz, Parfums.cz a další. Ostatním provozovatelům bude novinka dostupná přesně za měsíc, 15. října.

S nákupy do budoucna pomůže uživatelům také nový asistent na portálu Zboží. Jde o živý chat s administrátory produktové sekce, kteří mají pomoci s dalšími motivacemi k nákupu, tedy inspirací nebo hrubou představou o ideálním výrobku. “Asistenta jsme vyzkoušeli na deseti procentech provozu. Proběhlo asi pět set chatů, a co je zajímavé, nejvíc jich probíhalo v polední pauze a večer. Tedy kromě úterý, v televizi běží Ordinace a skoro žádné chaty nebyly,” glosoval testy generální ředitel Seznamu.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena