ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Polovina uživatelů internetu aspoň jednou měsíčně nakoupí online

26.09.2013, mam.cz

Téměř každý druhý uživatel internetu (47 procent) alespoň jednou měsíčně nakoupí něco online. Až polovinu nákupů za poslední rok tvořilo oblečení a boty, oblíbená je také elektronika.

Vyplývá to z aktuálního výzkumu Ecommerce 2013, který pro Asociaci pro elektronickou komerci uskutečnila společnost Mediaresearch. Výzkumu se zúčastnilo 1514 lidí z aktivní internetové populace.

Alespoň jednou ročně online nákup uskuteční 90 procent uživatelů internetu. Šest procent respondentů pak uvedlo, že přes internet nakupují i jednou za týden. Stále oblíbenější je online nakupování prostřednictvím smartphonů a tabletů, které umožňují připojení k internetu. Čtvrtina majitelů těchto přístrojů uvedla, že tímto způsobem v minulosti na internetu nakoupila.

Kromě oblečení a bot lidé přes internet často nakupují také elektroniku s důrazem na počítače, notebooky a mobilní telefony. V rámci online nákupů si lidé také často pořizují sportovní oblečení a vybavení. Pro internetové zákazníky jsou důležité recenze od ostatních uživatelů. Při výběru internetového obchodu je zohledňuje 80 procent lidí.

S kvalitou služeb e-shopů je většina lidí spokojená. Pouze jedno procento zákazníků s nimi má špatné zkušenosti, mezi něž patří dlouhá doba doručení, problémy s dodáním zboží, nespokojenost s doručeným produktem nebo chybné informace na stránkách e-shopu.

Český zákazník v internetových obchodech loni v průměru utratil 9280 korun. V letošním roce by podle odhadů obrat e-shopů měl stoupnout až na 50 miliard korun.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena