ROI
Nápad
Analýza
Strategie
SEO
Reklama
Sociální sítě
Viral
Prodeje
Kontakt

Na Facebooku už je 3,3 milionu Čechů, síť Twitter je spíš doménou mužů

07.11.2011, mam.cz

Počet Čechů aktivních na sociálních sítích stále roste. Nejpopulárnějším serverem zůstává Facebook, který užívá necelá třetina obyvatel ČR. Popularitě se také těší videoserver YouTube, využívají jej tři čtvrtiny českých internetových uživatelů.

Počet Čechů na celosvětově nejrozšířenější sociální síti Facebook se za 12 měsíců meziročně zvýšil o téměř půl milionu na 3,3 milionu lidí.

Na Twitteru je 45 tisíc Čechů a na profesní síti LinkedIn 170 tisíc lidí z Česka.

Facebook využívají prakticky stejně muži i ženy, nejčastěji ve věku od 25 do 29 let. Naproti tomu v mikroblogovací službě Twitter mezi českými uživateli jasně dominují muži, tvoří tři čtvrtiny uživatelů.

"V Čechách lidé nejvíce tweetují po 21. hodině a hlavně v pátek. Průměrný čas strávený na Twitteru je asi 23 minut," uvedl Jakub Mach ze společnosti MicroMedia.

Na rozvoj sociálních médií má vliv i rostoucí popularita chytrých telefonů. Jejich podíl v internetové populaci v České republice vystoupal na 29 procent.

Čtvrtina uživatelů přistupuje přes svůj chytrý telefon k sociálním sítím denně, více než polovina aktualizuje svůj profil alespoň jednou za měsíc. V prodaných mobilních telefonech je nejrozšířenější platformou na českém trhu Android od firmy Google.

Komunitní portál YouTube, který je v Česku vedoucím videoserverem, používají téměř tři čtvrtiny české internetové populace.

"Video portál YouTube, který je zároveň i druhým největším vyhledávačem na světě, v Česku pořád roste, což potvrzuje významný nárůst sledovanosti o více než 100 procent a neustále rostoucí trend videoobsahu nahraného českými uživateli," uvedla manažerka YouTube & Display z českého Googlu Božena Řežábová.

© Copyright 2007-2022 Czechia24 s.r.o., všechna práva vyhrazena